Podstawy pozycjonowania stron www

Pozycjonowanie stron internetowych polega na umiejscowieniu strony wysoko w rankingach wyszukiwarek. Wyszukiwarki analizują strony internetowe i podają wyniki odpowiadające wyszukiwanemu hasłu. Celem profesjonalnego pozycjonowania stron internetowych jest wysoki ranking stron na popularne słowa kluczowe. Pozycjonowanie na nie popularne słowa kluczowe, może być osiągnięte przy użyciu technik, które są omawiane na naszym forum o pozycjonowaniu i optymalizacji.

Podstawy pozycjonowania i optymalizacji

Większość ludzi uważa, że pozycjonowanie stron internetowych wymaga bardzo dużej wiedzy. Jest to jednak pojęcie błędne, gdyż pozycjonowanie większości stron internetowych nie jest takie trudne, o ile nie mamy do czynienia z bardzo kompetytywnym hasłem. Poniżej podam podstawy pozycjonowania, które powinny wystarczyć większości.

<title></title>

Dobrze sformułowany tytuł strony jest bardzo ważny. Służy nie tylko rankingowi, ale również jest tym co większośc ludzi czyta przed wejściem na stronę z wyników wyszukiwania. Tytuł powinien zawierać nasze słowa kluczowe, najlepiej na samym początku. Powinien jednak mieć sens. Warto poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad nim. “Witajcie na mojej super fajnej stronie – www.mojastrona.com” nie jest wartościowym tytułem. Słowa zawarte w nim mają małe szanse bycia wyszukiwanymi tak jak adres (url) domeny.

<meta name=”description” content=”blablabla”>

Jest to jeden z niwielu meta tagów, który jeszcze ma znaczenie. Powinien zawierać dobrze sformułowany opis strony przy użyciu słów kluczowych. W niektórych wyszukiwarkach to jest opis, który pokazuje się w wynikach, więc powinien również zachęcić do wejścia na stronę.

<meta name=”keywords” content=”blablalba”>

Nie wykorzystywany przez większośc wyszukiwarek ale nie można o nim zapomnieć, gdyż jest to najczęściej traktowane jak tekst na stronie. Trochę pracy też trzeba w to włożyć. Nie należy natomiast powtarzać swoich słów kluczowych wielokrotnie (2 razy wystarczy) i nie powinien być za długi.

<h1><h2><h3><h4><h5><h6>

Są to “heading tags”, czyli nagłówki. Numery od 1 do 6 określają wielkość tekstu, przy czym 1 jest największy. Przy używaniu tych tagów trzeba sobie wyobrazić stronę z gazety. Główny tytuł jest największy więc użyjemy <h1>Nasz tekst</h1> i powinien występować tylko raz na stronie. Podtytuły mają już mniejszy tekst i mogą być użyte więcej razy. Tekst zawarty w tych tagach powinien nie być za długi, mieć sens i zawierać słowa kluczowe.

<b><u><i>

<b> – tłusty druk <u> – podkreślony <i> – kursywa Te tagi służą do dadania wartości danym słowom. Powinny być używane na naszych słowach kluczowych.

<img src=”obraz.jpg” alt=”blablabla”>

Obrazki na stronie internetowej poinny zawierać alt(tekst alternatywny). Powinno się używać w nim słów kluczowych. Trzeba również pamiętać, że jest to wykorzystywane przez czytniki stron dla niewidomych, więc poprawia używalność naszej strony i powinno mieć sens oprócz słów kluczowych.

Tekst na stronie

Należy używać często słów kluczowych, ale w taki sposób, żeby nie wystraszyć odwiedzających. Na początku tekstu jest też dobrze zawrzeć słowa kluczowe, pamiętając o używanie <b><u><i>.

<a href=”http://mojastrona.com”>Słowa kluczowe</a>

Tekst pod linkami jest jednym z najważniejszych czynników pozycjonowania. Tekst zawarty w linku powinien zawierać słowa kluczowe.

Struktura linków

Każda strona powinna być dostępna conajwyżej w dwóch kliknięciach od strony głównej. Roboty skaczą z linka na link, więc muszą każdą stronę z łatwością znaleźć.

Mapa witryny

Mapa witryny jest stroną na której zawarte są linki do wszystkich ważnych stron naszej witryny. Trzeba pamiętać o używaniu odpowiedniego tekstu pod tymi linkami. Roboty uwielbiają mapy, więc należy włożyć w to trochę pracy. Przy dużych witrynach jest to również pomocne dla odwiedzających.

Jedna odpowiedź do “Podstawy pozycjonowania stron www”

 1. Arnas Says:

  Sukces firmy, posiadającej rozbudowaną flotę pojazdów, opiera się na ciągłym ruchu, niezależnie od okoliczności. Tylko wtedy możliwe jest wykorzystanie w pełni potencjału rozproszonych w terenie pracowników i pojazdów.

  Jak utrzymać firmę w ciągłym ruchu? Posiadając dokładną wiedzę o bieżącej sytuacji, gdy wszyscy są w trasie. Im dokładniejsze i szybsze informacje, tym większa zdolność do utrzymywania się w czołówce.

  W przypadku firm mobilnych optymalizacja działań na trasie jest koniecznością. Nikt nie rozumie tego lepiej niż firma Poltrack. Oferujemy naszym użytkownikom kompletne rozwiązania biznesowe, łączące w sobie najnowsze innowacje z zakresu nawigacji z łatwością użycia pod nazwą marki, której możesz zaufać. Technologia nieustannie zmienia się, dlatego też zapewniamy, że nasze rozwiązania są gotowe, by sprostać przyszłym zastosowaniom, dlatego też będą w dalszym ciągu wpływać pozytywnie na bilans firmy.

  Nasze rozwiązania:
  - profesjonalna nawigacja,
  - unikanie korków,
  - śledzenia pojazdów,
  - zarządzanie czasem,
  - przydzielanie zadań,
  - bezpieczeństwo kierowców,
  - raporty dla zarządu,
  - troska o środowisko
  - Integracja

Dodaj odpowiedź